„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego
na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych
na lata 2014-2020"

 

Warsztaty z rękodzieła artystycznego w ramach projektu
ROZSMAKOWANI W KULTURZE

    Każdy człowiek potrzebuje do swego istnienia i rozwoju różnych wartości. Jedną z wartości, które ułatwiają poruszanie się po świecie ciągłego postępu jest twórczość artystyczna, która ułatwia wyrażanie siebie, swoich myśli i nastrojów, czasem trudnych do zwerbalizowania w zwykły sposób. Pozwala przeżyć satysfakcję z własnych dokonań, wzmacnia wiarę w siebie i poprawia samoocenę. Jest też po prostu przyjemnością, relaksem i zabawą.

   

    Dzięki projektowi „Rozsmakowani w kulturze" w dniu17.05.2017 r.w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie seniorzy z gminy Rzgów mieli możliwość uczestniczyć w kolejnych warsztatach tematycznych z rękodzieła artystycznego.

    Po krótkim wprowadzeniu pod kierunkiem instruktorki p. Kamili Janickiej pełni radości, chęci działania i ambicji seniorzy intensywnie ruszyli do pracy. Podczas zajęć zastosowano kilka metod pracy min. : rozmowę, pokaz, prezentację i wizualizację, metodę projektu, działania praktyczno -plastyczne z korektą trenera.Uczestnicy poszerzyli swoje umiejętności o technikę ,,narzutu gipsu" dzięki, której powstały różnego rodzaju świeczniki w formie płaskorzeźby . W trakcie zajęć seniorzy wykazali dużą aktywność, pomysłowość i zaangażowanie .

    Na wielu twarzach uczestników można było dostrzec uśmiech , zadowolenie i satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.. Biblioteka wyglądała jakby przeszło po niej ,,tornado".

    Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni oraz aktywności twórczej, zaznajomienie się z nowymi technikami rękodzielniczymi, wyrabianie motywacji do świadomego uczestnictwa w kulturze.

 

Kamila Janicka
Instruktor warsztatów

 

Galeria fotografii.