„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego
na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych
na lata 2014-2020"

 

Ostatnie zajęcia z rękodzieła

    Jak ten czas szybko leci i to co dobre przemija. Przekonali się o tym seniorzy z Gminy Rzgów, którzy w miniony piątek tj. 18 sierpnia br. wzięli udział w ostatnich już zajęciach z rękodzieła w ramach Projektu „Rozsmakowani w kulturze". Projekt realizowany jest dzięki dobrej współpracy Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów z siedzibą w Koninie oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.

 

    Tym razem nasi uczestnicy wykonywali kwiaty metodą cukierkową. Warto tu wspomnieć iż do stworzenia kwiatów użyta została wyłącznie krepina, która w porównaniu z bibułą jest o wiele bardziej trwała i elastyczna . Nie jest to łatwa technika ale bardzo efektowna. Zaangażowanie i chęci sprawiły iż seniorzy poradzili sobie z zadaniem bardzo dobrze bo jak mówi powiedzenie „ Nauka czyni mistrza". Dzięki temu powstały piękne, kolorowe kompozycje kwiatowe, które z pewnością przyozdobią wnętrza domów naszych uczestników i nie raz przypomną o mile spędzonych chwilach podczas zajęć.

    Kompozycje powstały dzięki pomysłowi Pani Darii Kałasa, która wraz z p. Kamilą Janicką oraz p. Dorotą Eltman dzielnie wspierały seniorów oraz pomagały w pierwszych krokach tworzenia kwiatów.

Czekamy na kolejne zajęcia tym razem wokalne.

Daria Kałasa
Bibliotekarz GBP w Rzgowie

Galeria fotografii.