NASZA ZACZAROWANA CHOINKA 2020 - plakat

listopad1

W tym roku przypada 43. Międzynarodowy Listopad Poetycki.

Podczas tego wyjątkowego, literackiego wydarzenia uczniowie, bibliotekarze, nauczyciele czy działacze kultury biorą udział w spotkaniach z poetami z różnych części świata. Listopad poetycki jednoczy środowisko literackie i jest miejscem popularyzacji poezji, zwłaszcza wśród młodzieży.

Dzień postaci z bajek - zdjęcie 1

Dzień postaci z bajek - zdjęcie 2    5 listopada - data święta wybrana została na cześć urodzin Walta Disneya, autora bajek animowanych dla dzieci. Dzień ten świętowany jest przede wszystkim w przedszkolach i niższych klasach szkoły podstawowej. Z tej okazji organizowane są m.in. przedstawienia, konkursy plastyczne, akcje głośnego czytania. Dla rodziców Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest okazją, by spędzić czas ze swoim dzieckiem czytając lub oglądając wspólnie bajki.