Z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Pluszowego Misia Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie postanowiła przygotować dla najmłodszych niespodziankę. Zaproszono aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którzy wystawili spektakl autorski „ Na misiowych urodzinach- najważniejsza jest rodzina”. Tematem przedstawienia była wartość jaką jest rodzina , wzajemna pomoc i szacunek.

Uczestnicy spotkania -Przedszkole Gromadka Misia Uszatka grupa „Zajączki” oraz grupa „ Miśki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z opiekunami mieli możliwość poznać Misię Matysię, która z przejęciem organizowała swoje przyjęcie urodzinowe, jej wujka Dyzia- aspiranta policji, rodzeństwo Biedronkę Kizię i Trutnia Mizia czyli kuzynostwo Misi.

Nasi milusińscy z zaangażowaniem i radością uczestniczyli w misiowych urodzinach. Razem z Kizią ułożyły urodzinowy wierszyk dla Misi, natomiast Mizio wraz z dziećmi przygotował urodzinowy taniec. Było radośnie, wszyscy razem świetnie się bawili. Nie zabrakło również urodzinowego tortu.

Bibliotekarz GBP w Rzgowie

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

INFORMACJA PRASOWA
„Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło”

Z muzyką i tańcem na spotkanie z przygodą...
Wiosną 2018 r. międzypokoleniowa grupa (dzieci, dorośli i członkowie UTW) z gminy Rzgów, w powiecie konińskim rozpoczęła taneczną przygodę z projektem pn.: „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło”. Był on realizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną a współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Zanim jednak na całego oddali się tanecznym wirażom, na początek zostali zaproszeni przez doświadczonych trenerów Iwonę Cichocką i Wojciecha Pytlewskiego do wspólnej zabawy podczas warsztatów choreo-rozwojowych.
Po niezwykłym wprowadzeniu w świat muzyki, ruchu i niezapomnianych emocji przyszedł w końcu czas na zajęcia z tańca towarzyskiego. Pod okiem instruktora pana Zbigniewa Witkowiaka uczestnicy przez kolejnych 9 spotkań poznawali tajniki różnych form tanecznych. W szczególności rozkochali się w rock and roll-u, walcu angielskim i gorących rytmach cha-chy. Ciąg dalszy tanecznej przygody, tym razem z ludową nutą w tle miał miejsce podczas warsztatów z tańca ludowego, prowadzonych przez Dariusza Intrysa, kierownika Zespołu Pieśni i Tańca „Konin”.

Inwazja Misiów

W miniony piątek 23 listopada pojawiło się ich bardzo dużo w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie. Przyjechały ze swoimi właścicielami-dziećmi z oddziałów przedszkolnych i uczniami klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach. Misie były różne małe, duże, z kokardką, z łatką miały ciekawe imiona i posiadały wspólną cechę: były pluszowe, mięciutkie i kochane. To był Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony od kilku lat w dniu 25 listopada. Panie bibliotekarki przypomniały historię tego święta i początki kariery pluszowej przytulanki. Przygotowały też okolicznościową dekorację i wystawkę książek o tej popularnej zabawce. Gościem spotkania była p. Maria Dąbrowska , która czytała maluchom wybrane fragmenty historyjek o Misiu Uszatku i Kubusiu Puchatku. Następniedzieci opowiadały o swoich pluszakach , potem układały misiowe puzzle. Podczas przerwy zwiedzały bibliotekę, zapoznały się z rozmieszczeniem literatury dziecięcej w kąciku dla najmłodszych czytelników.Pod koniec spotkania został wspólnie stworzony portret Misia, gdzie każde dziecko dorysowało jakiś jego element. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najładniejszego misia i wręczono wszystkim dyplomy.

To przemiłe spotkanie podsumowaliśmy stwierdzeniem, że miśjest po to, żeby się można do niego przytulić kiedy pada deszcz i jest nam smutno.

Galeria forografii.

plakat festiwal maly