W miesiącu czerwcu odbyło się spotkanie z Panem Zbigniewem Murawskim- fotografem, które dotyczyło sztuki fotografii. Uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat technik robienia zdjęć. Prelegent zachęcał do poszanowania starych, rodzinnych fotografii, do wywoływania zdjęć i tworzenia z nich albumów , które będą trwałą pamiątką dla kolejnych pokoleń. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w indywidualnej sesji portretowej.

    W dniu 19.06.2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się spotkanie pt. „Muzyka łagodzi obyczaje”, które poprowadził dr hab. Ryszard Piotrowski- Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie.

Prelegent zabrał słuchaczy- sympatyków muzyki w niesamowitą podróż do świata dźwięków. W bardzo interesujący sposób przekazał wiedzę o instrumentach oraz gatunkach muzycznych. Ciekawym urozmaiceniem spotkania był quiz muzyki filmowej, z którym zmierzyli się nasi seniorzy.

Zakończeniem przygody z muzyką był mini koncert w wykonaniu naszego gościa. Był to wspaniały popis wirtuozerii akordeonowej.

    Oba spotkania odbyły się w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Kadr Menedżerskich w Koninie.