Muzyka łączy pokolenia - nutki

 

20 marca bieżącego roku odbyło się kolejne spotkanie realizowane w ramach projektu Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich  w Koninie.  Współpraca tej placówki z Gminną Biblioteką Publiczną w Rzgowie jest bardzo ciekawą i satysfakcjonującą dla Seniorów inicjatywą. Cykliczne spotkanie członków (i nie tylko) niosą spory ładunek wiedzy o zdrowiu czy sposobie na życie dla ludzi ,,wcześniej urodzonych’’.

Tym razem prowadzący spotkanie dr. Zbigniew Osajda – kapelmistrz Orkiestry Dętej ,,Quantum’’ w Rychwale zadał pytanie (i powtarzał je kilkakrotnie w czasie spotkania) – Czy muzyka łączy pokolenia? Prelegent opowiadał o swojej działalności z orkiestrą dętą w Rychwale – o jej trudnych początkach i rozkwicie w ostatnich latach.

W formie anegdotek wspomniał o trudnych spotkaniach z rodzicami dzieci i młodzieży podczas naboru do orkiestry. Z radością dzielił się wrażeniami z wycieczek i występów krajowych i zagranicznych.

W drugiej części spotkania poznaliśmy Magdalenę, Anię i Basię – młode przedstawicielki orkiestry ,,Quantum’’. Wypełniły one czas ,,śpiewająco’’. Magdalena pięknie zaśpiewała kilka piosenek tzw. patriotycznych a następnie kilka utworów  z repertuaru Anny German. Młodej wokalistce próbowali nieśmiało wtórować słuchacze-seniorzy. Natomiast Ania i Basia – mażoretki, dały pokaz swoich umiejętności.

Seniorzy gromkimi brawami nagrodzili popisy młodych artystek.

Atmosfera spotkania potwierdziła  tezę będącą tematem wiodącym.  Muzyka łączy pokolenia.            

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Społeczna odpowiedzialność nauki” przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie z Wyższą Szkołą Kadr Menadżerskich w Koninie.

Muzyka łączy pokolenia - logo

Galeria fotografii.