Z okazji Dnia Dziecka i Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie gościliśmy znanych i lubianych autorów książek dla dzieci :

Pana Poetę i Panią Zofię Stanecką.

Pierwszy gość poprowadził swoje spotkanie-show w Dniu Dziecka. Pan Poeta jest autorem bajek edukacyjnych i wierszy z morałem ,które uczą przez zabawę , przekazują dzieciom prawdę o świecie i uniwersalne wartości.

Czerwcowe spotkania z autorami literatury dziecięcej - Pan Poeta

Uczestnikami spotkania były maluchy z grupy „Zajączki” z miejscowego przedszkola „Gromadka Misia Uszatka”. Pan Michał - „Dwumetrowy Pan w muszce”, jak sam o sobie mówi, przywiózł ze sobą kolorowe pacynki i mnóstwo rekwizytów, którymi zabawiał naszych milusińskich. Były więc opowieści o „Kurze, co tyła na diecie”, „Wróblu, co oćwierkał sąsiadów”, „Kruku, co kracze pokrakanie”, „Kaczce, co przebrała miarkę”, „Pawiu, co ogon miał z przyjaźni” i „Sowie, co bałagan ma w porządku”.
Największą frajdę jednak sprawiła dzieciom zabawa chustą animacyjną z balonami, które udawały szum morza. Następnie w mini warsztatach plastycznych pod kierunkiem Pana Poety dzieci wykonały kolorowego ptaka, którego zabrały ze sobą do domu. Przedszkolaki bawiły się znakomicie a ich zadowolone, roześmiane buźki były dla nas najlepszą recenzją tegoż spotkania.

Drugie spotkanie autorskie z p. Zofią Stanecką odbyło się 8 czerwca br.

Z. Stanecka jest polską autorką wspaniałych książek dla dzieci. Polonistka, pasjonatka Tolkiena i wielka znawczyni „Opowieści z Narni” C. S. Lewisa. Jej twórczość jest przepełniona poczuciem humoru i mądrością . Najbardziej znaną serią są książeczki o małej Basi.

Czerwcowe spotkania z autorami literatury dziecięcej - p. Zofia Stanecka

Z autorką spotkały się dzieci kl. II Szkoły Podstawowej w Rzgowie wraz wychowawcą. Na początku spotkania p. Zofia wprowadziła dzieci w świat swojej pracy pisarskiej, starała się pobudzić wyobraźnię drugoklasistów poprzez intrygujące pytania i rysunki. Dzieci aktywnie i żywiołowo uczestniczyły w zadaniach. Autorka zgodnie z ich wskazówkami i sugestiami przelała na papier wyobrażenie o fikcyjnym bohaterze, którego postać dzieci chciałyby umieścić w następnej książce. I w ten oto sposób być może dostarczyły pisarce inspiracji do napisania kolejnej historii.

Miłym akcentem podsumowującym spotkania były wspólne zdjęcia oraz złożone autografy w książkach przez zaproszonych pisarzy.

Serdecznie dziękujemy dyrektor Biblioteki Publicznej w Grodźcu p. Katarzynie Gromali za współpracę i możliwość przeprowadzenia spotkań.

Galeria fotografii: