Drukuj
Kategoria: Wydarzenia

 

1

    14 listopada 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Łukaszem Wierzbickim- autorem książek dla dzieci, podróżnikiem oraz miłośnikiem zwierząt.

2

    W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy II oraz III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie wraz z wychowawcami.

    Nasz gość zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał reportaże Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-19363 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański pieszo, rowerem, konno i na wielbłądzie. W książce „Afryka Kazika” przygody Kazimierza Nowaka przedstawił w formie opowiadań. Jednak największą popularność przyniosła mu książka „ Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa” opisująca losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa.

    Obie książki znalazły się na liście lektur rekomendowanych przez Radę Literacką fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom”.

 W swojej najnowszej książce „Ocean to pikuś” zabrał swoich słuchaczy w zuchwały rejs przez Atlantyk przedstawiając postać Aleksandra Doby, który w roku 2010 jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. 

4

    Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Pisarz swoją opowieść urozmaicił rekwizytami, humorem jak również prezentacją multimedialną wzbogaconą o odgłosy zwierząt. Ze strony młodych czytelników padło wiele pytań dotyczących warsztatu pracy pisarza.

    Według Pana Łukasza zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi człowieka, dlatego warto się z nimi przyjaźnić.

    Autor zachęcał również dzieci do poszukiwania przygód, poznawania historii poprzez czytanie książek oraz realizacji swych marzeń, nawet tych, które w danym momencie wydają się być odległe.

    Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał od autora zakładkę do książki wraz z jego autografem.

 

Galeria fotografii.