spotkania

W ramach Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyły się lekcje biblioteczne. Na spotkanie przybyły licznie przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie grupy Zajączki, Wiewiórki oraz Pajacyki wraz z wychowawcami.

Warto dodać, iż Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju.

Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z funkcjonowaniem biblioteki i systemem wypożyczania książek. Poznały również budowę książki. Zobaczyły jak na przestrzeni wielu lat książka zmieniała swoją szatę graficzną a obecnie swoją atrakcyjnością i paletą barw przyciąga wzrok czytelnika już od pierwszego wejrzenia. Następnie maluchy powędrowały do kącika dziecięcego aby móc oglądać oraz cieszyć się książeczkami.

Tradycyjnie nie zabrakło również głośnego czytania. Dzieci z zainteresowaniem i skupieniem wsłuchiwały się w bajkowe historie. Poznały przygody trzech świnek oraz Alicji i leśnej gromadki. Grupa starszaków wykonała własne okładki do czytanego tekstu, natomiast młodsze dzieci malowały kolorowanki również nawiązujące do czytanych bajeczek.

Na zakończenie spotkań dla każdego czekała słodka niespodzianka.

Bibliotekarz GBP w Rzgowie

Galeria fotografii