spotkanie

W dniu 28 marca br. w GBP w Rzgowie mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Panią Wiolettę Piasecką - autorkę ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach wraz z wychowawcami.

Pisarka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach . Dwie z przedstawionych pozycji nawiązywały do setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szczególnie najnowsza książka pt.: „Ignaś. Opowieści patriotyczne”, opowiadająca o chłopcu (Ignacym Janie Paderewskim), który marzył o tym, by zostać wielkim człowiekiem i chciał zrobić coś dobrego dla Polski.

Drugą prezentowaną książką była „Faustynka. Opowieści patriotyczne”. To historia polskiej dziewczynki, mieszkającej na dalekiej Syberii w czasie, gdy naszego kraju nie było na mapie świata.
Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Był quiz ze znajomości bajek i baśni oraz szybki sprawdzian wiedzy na temat znajomości światowej ligi piłki nożnej. Pani Wioletta wystąpiła też z teatrzykiem kukiełkowym swojego autorstwa , podczas którego dzieci z pacynkami na dłoniach wspólnie z pisarką przedstawiły wiersz o wesołym piesku. Za swoją aktywność dzieci losowały „wróżby” zdradzające im, kim będą w przyszłości.

Pod koniec spotkania autorka wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i podpisywała swoje książki.

Galeria fotogrfii