flamenco

Zielone wzgórza, smaczna kuchnia , korrida i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado.

W tę piękną podróż po Hiszpanii zabrała nas Pani dr Kazimiera Król , która na zaproszenie dyr. Biblioteki Publicznej w Rzgowie - D. Eltman spotkała się 20 marca br. z seniorami, mieszkańcami gminy Rzgów. K. Król jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym, docentem w Katedrze Pedagogiki i Pracy Socjalnej oraz Katedrze Bezpieczeństwa Wewnętrznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Uczestniczką wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych oraz zagranicznych staży. Inicjatorka kompleksowych badań dotyczących żebractwa w Polsce. Autorką i realizatorką wielu projektów socjalnych dotyczących biedy i ubóstwa.

Pani Król opowiedziała o Hiszpanii ale przede wszystkim o swojej pasji, jaką jest taniec flamenco i konie andaluzyjskie. Temat hiszpańskiego temperamentu, zwyczajów oraz geneza flamenco oczarowały widzów . Specjalnie dla seniorów p. Kazimiera przyniosła oryginalny andaluzyjski wachlarz i inne elementy stroju tańca flamenco.

„….. Flamenco się po prostu czuje i tak już jest. Ma się je w sobie; ma się „El Duende” – Ducha flamenco. „- mówiła p. Kazimiera.

Punktem kulminacyjnym spotkania był pokaz tańca flamenco w wykonaniu naszego gościa.

Daria Kałasa -Matuszak