ksiazka

Ważną częścią działalności Biblioteki jest działalność edukacyjna, dlatego też prowadzona jest systematyczna współpraca ze Szkołami z Gminy Rzgów.

W ramach lekcji bibliotecznych naszą bibliotekę odwiedziła po raz kolejny klasa III ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Majewską. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z nowościami książkowymi, o które w ostatnim czasie wzbogaciła się nasza placówka. Dyrektor biblioteki p. Dorota Eltman przeczytała i omówiła krótkie fragmenty tekstów z wybranych książek, aby zachęcić trzecioklasistów do ich wypożyczania i czytania.

Jednym z elementów promocji książki i czytelnictwa była także zabawa w kalambury. Dzieci losowały hasła m.in. tytuły książek, imiona bohaterów, znane cytaty i powiedzenia. Zadaniem grupy było ich odgadnięcie na podstawie pokazywanych ruchów ciała i gestykulacji przez uczestnika. Uczniowie poradzili sobie z zadaniem doskonale, przy okazji sprawiając wszystkim dużo frajdy i radości.

Dziękujemy i zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne spotkania.

Bibliotekarz GBP w Rzgowie

Galeria fotografii.Galeria fotografii.