Z okazji przypadającego 25 listopada Dnia Pluszowego Misia Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie postanowiła przygotować dla najmłodszych niespodziankę. Zaproszono aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którzy wystawili spektakl autorski „ Na misiowych urodzinach- najważniejsza jest rodzina”. Tematem przedstawienia była wartość jaką jest rodzina , wzajemna pomoc i szacunek.

Uczestnicy spotkania -Przedszkole Gromadka Misia Uszatka grupa „Zajączki” oraz grupa „ Miśki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z opiekunami mieli możliwość poznać Misię Matysię, która z przejęciem organizowała swoje przyjęcie urodzinowe, jej wujka Dyzia- aspiranta policji, rodzeństwo Biedronkę Kizię i Trutnia Mizia czyli kuzynostwo Misi.

Nasi milusińscy z zaangażowaniem i radością uczestniczyli w misiowych urodzinach. Razem z Kizią ułożyły urodzinowy wierszyk dla Misi, natomiast Mizio wraz z dziećmi przygotował urodzinowy taniec. Było radośnie, wszyscy razem świetnie się bawili. Nie zabrakło również urodzinowego tortu.

Bibliotekarz GBP w Rzgowie