Dzień Matki w bibliotece 25.05.2018 r.

„Jest takie słowo, słowo jedyne ... MATKA" – takie hasło przyświecało młodzieży gimnazjalnej, która w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Rzgowie i Uniwersytetem Trzeciego Wieku przygotowała pod kierunkiem pań - Anny Wróbel, Jolanty Ptak i Ewy Szczepaniak program artystyczny związany z pięknym świętem, czyli Dniem Matki. Uczennice kameralnie wystąpiły na scenie biblioteki, prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zapewniając w ten sposób bukiet niezapomnianych wrażeń oraz emocji. Ciepłe słowa i refleksyjne melodie sprawiły, że niejednemu z zebranych łezka wzruszenia potoczyła się po policzku. Wielkie zaangażowanie młodzieży zostało nagrodzone gromkimi brawami publiczności, która wyraziła w ten sposób nadzieję na podobne spotkanie za rok.

Spotkanie z okazji tak ważnego Święta uświetnił także klimatyczny recital p. Sławomira Pilarskiego z Goliny - gitarzysty, wokalisty, autora tekstów. Wśród zaproszonych gości pojawili się wójt Gminy Rzgów p. Grzegorz Matuszak z małżonką, w-ce przewodniczący Rady Gminy p. Roman Jakubowicz oraz dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzgowie – p. Piotr Kupski i p. Aleksandra Gałecka oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie- p. Sylwia Pawlicka.

Anna Wróbel, Ewa Szczepaniak