„O Lechu ,Czechu i Rusie"- czyli kolejne spotkanie z legendą

 

W piątek 20.04.2018 r. Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie odwiedziły dzieci klasy „0" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z wychowawcą p. Dorotą Szumigalską oraz pomocą nauczyciela p. Kamilą Janicką. To już drugie takie spotkanie przedszkolaków w ramach cyklu „ Spotkań z baśnią i legendą".

Tym razem gościem Biblioteki był p. Wojciech Koszal - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzgowie. Pan Wojciech przeczytał maluchom starą legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Mimo, iż jest to trudna w treści legenda dzieci z uwagą jej wysłuchały i pięknie odpowiadały na zadawane pytania. Następnym etapem miłej wizyty były zajęcia plastyczne podczas ,których nasi milusińscy malowali godło Polski jako jeden z symboli narodowych naszej ojczyzny. Miłą niespodzianką dla dzieci był słodki poczęstunek, ufundowany przez naszego Gościa.

    W trakcie trwającego spotkania bibliotekę wizytował także niecodzienny gość a mianowicie Pan Wojciech Woźniak –„Nowy" wójt gminy ,w asyście Pana Grzegorza Matuszaka obecnego wójta oraz kierownik Referatu Rozwoju i Promocji Gminy Rzgów Pani Jolanty Szaraszek. Pan Woźniak akurat tego dnia sprawował funkcję Wójta Gminy Rzgów. Była to jego wygrana w licytacji podczas XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na pamiątkę spotkania „Nowy" wójt dokonał wpisu w kronice Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.

Daria Kałasa-Matuszak
Bibliotekarz GBP w Rzgowie

Galeria fotografii.