„Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary"

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie 13.04.2018r. gościliśmy aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska" z Krakowa ze spektaklem promującym czytelnictwo „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary".

Na wstępie spotkania dzieci zwiedziły nową bibliotekę a także wysłuchały fragmentów książki „Opowiadania z morałem" Agnieszki Stelmaszyk w interpretacji Pani Doroty Eltman- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.

Następnie przedszkolaki przeszły do sali gdzie obejrzały przedstawienie. Spektakl ten to opowieść o tym, że w książkach zaklęta jest magia, a dzięki czytaniu i odwiedzaniu biblioteki możemy przeżywać różne przygody, rozwijając naszą wyobraźnię. Dzieci poznały m.in. mądrą Sowę Tosię, Pszczółkę Maję zaczarowaną w Mariolę, Szewczyka Dratewkę oraz księżniczkę.

Bardzo zabawny teatrzyk przypomniał maluchom zasady właściwego zachowania w bibliotece a także jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni czytanie.

Dzieci bardzo żywo reagowały na przedstawione zdarzenia i wyrażały swoje emocje.

Bibliotekarz GBP w Rzgowie