„ W każdym z nas drzemie artysta "

    8 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej uczniowie Gimnazjum w Rzgowie i w Sławsku mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panią Ewę Nowak -pisarkę, terapeutkę, publicystkę oraz autorkę ponad trzydziestu książek dla dzieci i młodzieży.
    Twórczość Pani Ewy skupia się na uczuciach, emocjach i problemach współczesnych nastolatków. W jej książkach mogą oni odnaleźć nie tylko ciekawe, porywające historie, ale również wskazówki, jak radzić sobie w codziennym życiu.
Autorka w swoich publikacjach odwołuje się do takich wartości jak miłość, wiara w drugiego człowieka, szacunek i przyjaźń.

    Z dużym poczuciem humoru opowiadała o sobie i swojej przygodzie z pisaniem. Opowieści przeplatała scenkami, do których angażowała słuchaczy. Poruszała ważne dla współczesnej młodzieży problemy i podpowiadała jak sobie radzić w domu czy w szkole. Zaprezentowała również kilka swoich książek. Zdaniem autorki w każdym spotkaniu z młodzieżą jest co najmniej jeden przyszły artysta.

    Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze zakończone wspólnym zdjęciem z autorką. Każdy z uczestników miał możliwość zakupu książki wraz z autografem Pani Ewy.

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie

Galeria fotografii.