Podziękowanie

    Niezmiernie miło mi poinformować Państwa, że do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie wpłynęło pismo-Podziękowanie z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dotyczące ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie Trylogii H.Sienkiewicza które odbyło się we wrześniu zeszłego roku. Przypomnijmy, że również nasza BIBLIOTEKA  zgłosiła się do w/w akcji. Brali w niej udział władze gminy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, bibliotekarze, uczniowie szkoły podstawowej im. H.Sienkiewicza w Rzgowie, uczniowie gimnazjum w Rzgowie oraz seniorzy, słuchacze UTW i wszyscy chętni mieszkańcy gminy Rzgów.

„Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 r. przez Prezydenta B.Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym” aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.  (źródło www.prezydent.pl)

Podziękowanie Pana Prezydenta:

 

 

Plik do pobrania.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom biorącym udział w Narodowym Czytaniu 2014 i zapraszam do tegorocznego czytania „Lalki”- B.Prusa.

 

Dorota Eltman