spotkania

    W ramach Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyły się lekcje biblioteczne. Na spotkanie przybyły licznie przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie grupy Zajączki, Wiewiórki oraz Pajacyki wraz z wychowawcami.

 

1

 

    W ramach projektu „Wokół książki” spotkania młodych czytelników z pisarzami organizowanego we współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku oraz Wydawnictwa Literatura mieliśmy przyjemność gościć w rzgowskiej książnicy dwie znane i cenione autorki książek dla dzieci i młodzieży.

 spotkanie

 

 

 W dniu 28 marca br. w GBP w Rzgowie mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Panią Wiolettę Piasecką - autorkę ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach wraz z wychowawcami.

    Pisarka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach . Dwie z przedstawionych pozycji nawiązywały do setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szczególnie najnowsza książka pt.: „Ignaś. Opowieści patriotyczne”, opowiadająca o chłopcu (Ignacym Janie Paderewskim), który marzył o tym, by zostać wielkim człowiekiem i chciał zrobić coś dobrego dla Polski.

 

flamenco

 

 

    Zielone wzgórza, smaczna kuchnia , korrida i bogata historia. Fenomen popularnej Hiszpanii, to nie tylko flamenco, kastaniety czy paella, to także słoneczna, pełna zabytków Andaluzja, miasto Gaudiego, Picassa i Miro – Barcelona i Madryt ze słynnym na całym świecie muzeum Prado.

    W tę piękną podróż po Hiszpanii zabrała nas Pani dr Kazimiera Król , która na zaproszenie dyr. Biblioteki Publicznej w Rzgowie - D. Eltman spotkała się 20 marca br. z seniorami, mieszkańcami gminy Rzgów. K. Król jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym, docentem w Katedrze Pedagogiki i Pracy Socjalnej oraz Katedrze Bezpieczeństwa Wewnętrznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Uczestniczką wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych oraz zagranicznych staży. Inicjatorka kompleksowych badań dotyczących żebractwa w Polsce. Autorką i realizatorką wielu projektów socjalnych dotyczących biedy i ubóstwa.