1

   W ostatnim czasie na zaproszenie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie- Doroty Eltman odwiedzili nas aktorzy teatru „MASKA” z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom dwa edukacyjno-profilaktyczne przedstawienia .

 

   Pierwszy spektakl zorganizowany został z okazji Dnia Pluszowego Misia, na który przybyły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Grabienic oraz przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z opiekunami. W oczekiwaniu na aktorów dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz pracą w bibliotece, przeglądały książeczki w kąciku dziecięcym.

2MIŚ MARCEL I PRZYJACIELE KŁOPOTÓW MAJĄ WIELE (Bajka ukazująca wartość przyjaźni)

Przyjaźń to bardzo ważna więź. Zdarzają się przyjaźnie, które od najmłodszych lat są dla nas na pierwszym miejscu, a jeśli o nie dbamy mogą zostać z nami na zawsze. Czasem ktoś jedynie bierze, a nic nie daje od siebie i nie docenia starań drugiej osoby... Czy uda się jednak dostrzec to nim będzie za późno?

Urodziny Misia Marcela zbliżają się wielkimi krokami. Niemal wszystko przygotowane, zaproszenia rozdane, Marcel sporządził nawet listę prezentów jakie chciałby otrzymać. Nie wszyscy jednak są w stanie sprostać wygórowanym wymaganiom Misia. Króliczek, Kangur i Tygrys bardzo się obawiają... Co jeśli przyniosą coś innego? Zapewne ich przyjaciel się na nich obrazi i zrobi im na złość, jak zwykle. Dzień przed urodzinami Miś dowiaduje się, że nie otrzyma tego co sobie zażyczył. Postanawia odwołać urodziny. Na szczęście z wizytą u niego zjawia się pewna tajemnicza postać, dzięki której zrozumie co najlepszego zrobił i wspólnie z przyjaciółmi odda się beztroskiej zabawie. Będzie już wiedział, że nie rzeczy materialne a samo staranie się i gesty naszych przyjaciół - to najlepszy prezent.

   Na drugie przedstawienie z okazji zbliżających się Świąt przybyły przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Osieczy oraz maluchy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z opiekunami.

 

1

    14 listopada 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się spotkanie autorskie z Panem Łukaszem Wierzbickim- autorem książek dla dzieci, podróżnikiem oraz miłośnikiem zwierząt.

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

 

 

1

W dniu 11.09.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbył się wykład, który przeprowadził Dyrektor Banku Spółdzielczego w Strzałkowie Oddział w Rzgowie Pan Dawid Majdecki, uczestnikami byli seniorzy- słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie. Głównym tematem spotkania było bezpieczne korzystanie z kart bankowych.

 

 

 Omówiono również następujące zagadnienia:

  1. Jakie są rodzaje kart płatniczych?
  2. Jak jest zbudowana karta płatnicza?
  3. Co to jest i jaki powinien być PIN?
  4. Jakie są zagrożenia związane z kartami płatniczymi?
  5. Jak chronić karty płatnicze?
  6. Jak postępować w przypadku zaistnienia zagrożenia?

    Powyższe punkty zostały szczegółowo omówione i przedstawione na konkretnych przykładach z życia codziennego. Temat wywołał duże zainteresowanie, seniorzy zadawali wiele pytań w związku z korzystaniem z kart płatniczych. Burza pytań wskazuje na zapotrzebowanie tego typu tematyką.

    Dzięki uprzejmości pana Dyrektora D. Majdeckiego w najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie.

 

Daria Kałasa-Matuszak
Bibliotekarz GBP w Rzgowie

Galeria fotografii.