hogwart - zdjęcie 1

   W piątek 15.07.2022 r. nasza Biblioteka zmieniała się w Hogwart. Sympatycy książek  J. K. Rowling’a spotkali się z Harrym Potterem. Podczas warsztatów tworzyli wszelkiego rodzaju ruchome konstrukcje jak kociołek, latającą miotłę czy węża.  

   Atrakcją zajęć było zrobienie slime’y świecącego w ciemnościach. Zachwyt dzieci   był bezcenny.

   Z wielkim zaangażowaniem uczestnicy odszyfrowywali tajną wiadomość Toma Riddle'a do Harrego Pottera złożoną z kilkunastu czarodziejskich symboli.

Elementem kończącym zajęcia było wykonanie oryginalnej czarodziejskiej różdżki.

   Były to mega zajęcia pobudzające u dzieci wyobraźnię, a także spostrzegawczość, kreatywność i koncentrację.

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za wyjątkową atmosferę zajęć podczas których uczyliśmy, budowaliśmy i bawiliśmy się za pomocą uwielbianych klocków LEGO.

PRZYGODA W HOGWARCIE - 15 lipca 2022 r. - plakat

Spotkanie profilaktyczne dla Seniorów z terenu Gminy Rzgów - zdjęcie 1

3 czerwca 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się spotkanie profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa osób starszych.

Bardzo ciekawy wykład poprowadziła podkom. Adrianna Karwowska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie, która w pierwszej kolejności skupiła się na przypomnieniu sposobów oszustw metodą „na wnuczka” i „na funkcjonariusza”. Przestępcy bowiem nie ustają w wysiłkach, aby okradać osoby chcące pomagać np. swoim najbliższym. Dlatego też telefonują do niczego nieświadomych starszych osób, a następnie podając się właśnie za członków rodziny, opowiadają zmyśloną historię o wypadku, pilnym zabiegu medycznym lub świetnej inwestycji. Wszystko po to, aby namówić seniora na wypłacenie przez niego zaoszczędzonych pieniędzy, a następnie przekazanie im „kurierowi”. Niestety, część z osób nabiera się na historię oszustów, a wówczas tracą często oszczędności całego życia. Najlepszą metodą, aby nie dać się okraść, jest przerwanie połączenia, jeśli tylko nieznajomy głos po drugiej stronie słuchawki zaczyna wypytywać o pieniądze, podając się za funkcjonariusza służb lub członka rodziny.

Zabawy z poezją Pana Poety - zdjęcie

 

Z okazji Dnia Dziecka i Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nasze zaproszenie przyjął największy, bo prawie dwumetrowy, bajkopisarz – Pan Poeta.

Autor przepięknie ilustrowanych bajek edukacyjnych zakończonych morałem. W swoich wierszowanych książkach w dowcipny sposób porusza ważne dziecięce sprawy dotyczące np. życia społecznego, tolerancji czy przyjaźni.

Podczas show p.Michał z aktorskim talentem recytował swoją twórczość angażując do tego zadania bohaterów książkowych – pacynki, które dzieci mogły dotknąć i pobawić się.

Na spotkanie do Rzgowa nasz gość zabrał także rekwizyty do kreatywnej zabawy z dziećmi. Okulary, przebrania, baloniki, pacynki, a nawet morze. Podczas jednej z zabaw przedszkolaki inspirowane przez Pana Poetę i historię z książki, tworzyły unikatowe morze balonów. Zrobiło się głośno, wietrznie i kolorowo.