Z okazji Dnia Dziecka i Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie gościliśmy znanych i lubianych autorów książek dla dzieci :

Pana Poetę i Panią Zofię Stanecką.

    Pierwszy gość poprowadził swoje spotkanie-show w Dniu Dziecka. Pan Poeta jest autorem bajek edukacyjnych i wierszy z morałem ,które uczą przez zabawę , przekazują dzieciom prawdę o świecie i uniwersalne wartości.

Czerwcowe spotkania z autorami literatury dziecięcej - Pan Poeta

 

Wielkanocne Inspiracje - Dekoracja Stołu Wielkanocnego - zdjęcie 1

W dniu 26.03.2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się podsumowanie prezentacji dekoracji stołów wielkanocnych przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Rzgów: Kowalewek, Rzgów, Sławsk, Osiecza Pierwsza, Zarzew, Bożatki. Celem wystawy jest kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Każda kompozycja stołu ma swój urok. Jest wyjątkowa, niepowtarzalna i różnorodna. Oprócz tradycyjnych elementów takich jak: jajko, baba wielkanocna, zajączki i palmy, pojawiły się także nowoczesne trendy i pomysły w aranżacji świątecznej. Panie z Kół Gospodyń wystąpiły w przepięknych, odświętnych strojach regionalnych, nadając świąteczny klimat temu pokazowi.

Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich za duże zaangażowanie w przygotowaniu „Dekoracji Stołu Wielkanocnego”, niech będą one inspiracją do przygtowania stołów świątecznych w naszych domach.

Wystawę przygotowano z zachowaniem wszelkich zasad sanitarno-epidemiologicznych.

 

Galeria fotografii.

 

NASZA ZACZAROWANA CHOINKA 2020 - plakat