konkurs

 

 

„Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.” –

Jarosław Iwaszkiewicz

 

 

Konkurs pięknego czytania

   W dniu 29.03.2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbył się coroczny, międzyszkolny konkurs „Pięknego Czytania” zorganizowany dla uczniów klas III Szkół Podstawowych Gminy Rzgów. Podczas konkursu trzecioklasiści czytali fragmenty książek polskich pisarzy. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko. Dzieci losowały fragmenty utworów bezpośrednio przed występem mając parę minut na zapoznanie się z tekstem. Do konkursu zgłoszonych zostało 13 uczestników. Przyznano 5 nagród.

W jury zasiedli emerytowani już nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, polonistki, mieszkanki naszej gminy oraz kierownik Biblioteki - Filii w Sławsku :

p. Jadwiga Kudła - przewodnicząca
p. Maria Dąbrowska
p. Anna Wasilewska
p. Alicja Drop

Z uwagi na wyrównany poziom uczestników powołane jury miało do wykonania bardzo trudne zadanie . Jednogłośnie postanowiono przyznać równorzędne pierwsze miejsce:

  • Izabeli Krygier - S.P. Sławsk
  • Zuzannie Kuźnickiej - S.P. Grabienice
  • Laurze Wajdzie - S.P. Osiecza
  • Szymonowi Szymkiewiczowi - S.P. Osiecza
  • Karolinie Musielskiej - S.P. Rzgów

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, również pozostałe dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz nagrodę pocieszenia.

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za udział w konkursie , wychowawcom za przygotowanie a Paniom z Jury za pełnienie ważnej i jakże odpowiedzialnej funkcji w komisji konkursowej.

 

Daria Kałasa-Matuszak

Galeria fotografii