1

 

„Wigilia u Zofii Urbanowskiej”
- rozstrzygnięcie konkursów plastycznych

    Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie jak co roku włącza się w przygotowania Wigilii u Zofii Urbanowskiej poprzez organizację konkursów bożonarodzeniowych. W tym roku biblioteka ogłosiła konkurs plastyczny „Moja choinka” skierowany do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych z Gminy Rzgów oraz konkurs pn.” Lampion bożonarodzeniowy” dla uczniów klas IV-VIII Szkół Podstawowych z Gminy Rzgów.
Na pierwszy konkurs wpłynęły łącznie 103 prace, z czego powołana przez organizatora komisja postanowiła wyróżnić 20 prac. Natomiast w konkursie pn. „Lampion bożonarodzeniowy”wpłynęło 41 prac, jury wyróżniło 11 prac.

 

Konkurs plastyczny

„MOJA CHOINKA”

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie
zaprasza wszystkie dzieci klas I-III Szkół Podstawowych z Gminy Rzgów
do udziału w konkursie plastycznym
„MOJA CHOINKA”.

Do pobrania:

 

 

Konkurs plastyczny
„LAMPION BOŻONARODZENIOWY

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie
zaprasza wszystkie dzieci, młodzież klas IV-VIII Szkół Podstawowych z Gminy Rzgów
do udziału w konkursie plastycznym
„LAMPION BOŻONARODZENIOWY”.

Do pobrania:

 

 

konkurs

 

 

    W dniu 7 kwietnia br. w Domu Kultury w Kowalewku odbyło się coroczne spotkanie pn. „Wielkanoc u Zofii Urbanowskiej”.
Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym dzieci z Domu Kultury w Kowalewku. Występ ten przybliżył uczestnikom tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

    Następnie rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszy stroik wielkanocny, którego celem było propagowanie i kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
Łącznie na konkurs wpłynęło 46 prac w następujących kategoriach: w kategorii klas IV-VI -32 prace, w kategorii klas VI-VIII i Gimnazjum -13 prac, w kategorii mieszkańcy -1 praca.