ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2021 r.

Uprzejmie informujemy iż Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie
oraz Filia w Sławsku

od 1 stycznia 2021 r. działają według następujących zasad:

• Biblioteki będą otwarte dla czytelników w godzinach od 900 do 1600 (Filia w Sławsku - czwartek nieczynna)
  • po wejściu do biblioteki prosimy o dezynfekcję rąk;
  • osoby odwiedzające bibliotekę muszą mieć na twarzy maseczkę;
  • książki przyjmowane oraz wydawane będą w przystosowanym do tego celu miejscu w bibliotece;
  • przy wyznaczonym punkcie przebywać będzie mogła tylko jedna osoba;
  • zaleca się aby zwracane książki do biblioteki były zapakowane w jednorazową torbę;
  • wszystkie oddane książki będą przechodzić kwarantannę, następnie zostaną włączone do księgozbioru;
  • brak wolnego dostępu do księgozbioru - książki podaje bibliotekarz ;
  • wskazany jest kontakt telefoniczny w celu wcześniejszego doboru literatury przez pracownika biblioteki ( Rzgów 63 241 90 15, Sławsk 63 241 07 17), zamówienie można również wysłać za pomocą smsa na nr kom. 510 844 882 lub podać zamówienie spisane na kartce;
  • czytelnia i wypożyczalnia czasopism oraz możliwość korzystania z komputerów zostały czasowo wstrzymane.

1608643223 przedszkoleE006W dniu 22 grudnia 2020 r. Wójt gminy Rzgów - Grzegorz Matuszak , Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie–Dorota Eltman wręczyli podziękowania oraz upominki książkowe wszystkim maluchom w nagrodę za prace plastyczne pn. „Nasza zaczarowana choinka”. Jednocześnie korzystając z okazji Wójt złożył wszystkim Dzieciom i Wychowawcom serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne.

Z uwagi na to, że gminna uroczystość bożonarodzeniowa – „Wigilia u Zofii Urbanowskiej” została odwołana świąteczny konkurs plastyczny, który zawsze towarzyszył temu wydarzeniu przybrał nieco inny charakter.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie tym razem zaprosiła najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerówki z Gminy Rzgów do wykonania zaczarowanej choinki pracy plastycznej o tematyce świątecznej.

Celem zadania było przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia , pobudzenie kreatywności dzieci i rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Dzieci odważnie odpowiedziały na zaproszenie. Pod kierunkiem Pań przedszkolanek wykonały przepiękne, kolorowo przyozdobione choinki, które niewątpliwie dostarczą widzom ciekawych inspiracji dekorowania świątecznego drzewka. Maluchy wykazały się pomysłowością wykorzystując różnorodne materiały i techniki.

Nagrody dla dzieci ufundował Wójt Gminy Rzgów – Grzegorz Matuszak oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za pięknie wykonane prace a także paniom przedszkolankom za współpracę.