1608643223 przedszkoleE006W dniu 22 grudnia 2020 r. Wójt gminy Rzgów - Grzegorz Matuszak , Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie–Dorota Eltman wręczyli podziękowania oraz upominki książkowe wszystkim maluchom w nagrodę za prace plastyczne pn. „Nasza zaczarowana choinka”. Jednocześnie korzystając z okazji Wójt złożył wszystkim Dzieciom i Wychowawcom serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne.

Z uwagi na to, że gminna uroczystość bożonarodzeniowa – „Wigilia u Zofii Urbanowskiej” została odwołana świąteczny konkurs plastyczny, który zawsze towarzyszył temu wydarzeniu przybrał nieco inny charakter.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie tym razem zaprosiła najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerówki z Gminy Rzgów do wykonania zaczarowanej choinki pracy plastycznej o tematyce świątecznej.

Celem zadania było przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia , pobudzenie kreatywności dzieci i rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Dzieci odważnie odpowiedziały na zaproszenie. Pod kierunkiem Pań przedszkolanek wykonały przepiękne, kolorowo przyozdobione choinki, które niewątpliwie dostarczą widzom ciekawych inspiracji dekorowania świątecznego drzewka. Maluchy wykazały się pomysłowością wykorzystując różnorodne materiały i techniki.

Nagrody dla dzieci ufundował Wójt Gminy Rzgów – Grzegorz Matuszak oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za pięknie wykonane prace a także paniom przedszkolankom za współpracę.

Zakończyła się  budowa „Małego Kina Społecznościowego” w  budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie przy ul. Konińskiej 6. Ze względu na pandemię kino nie może być udostępnione mieszkańcom. Zostanie ono otwarte po zniesieniu obostrzeń. Administratorem kina jest Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie.

Małe kino przeznaczone jest dla 30 osób z dodatkowym miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Wyposażone jest w profesjonalne urządzenia do emisji obrazu i dźwięku w jakości cyfrowej. Sala została wygłuszona i wyciemniona, posiada wentylację i klimatyzacją.

Projekt jest współfinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Małe Kino Społecznościowe w Rzgowie - zdjęcie 1

Małe Kino Społecznościowe w Rzgowie - zdjęcie 2

Małe Kino Społecznościowe w Rzgowie - zdjęcie 3

Małe Kino Społecznościowe w Rzgowie - zdjęcie 5

Małe Kino Społecznościowe w Rzgowie - zdjęcie 6

Małe Kino Społecznościowe w Rzgowie - zdjęcie 7

galazka

"Czytanie dobrych książek jest
niczym rozmowa z najwspanialszymi
ludźmi minionych czasów”

Kartezjusz

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia chcemy zaproponować drogim czytelnikom, zarówno tym najmłodszym jak i osobom w każdym wieku, bogatą gamę pozycji książkowych o tematyce świątecznej ale nie tylko . Biblioteka nasza posiada ciekawą ofertę. Zapewniamy , że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jak twierdzi stare przysłowie chińskie: „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę , którą już czytałem- to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”.

W tym szczególnym czasie warto choć na chwilę oderwać się od świątecznych przygotowań a także od zastępczej rozrywki jaką jest telewizja i Internet aby zagłębić się w fantastycznym świecie wyobraźni i fantazji jaki maluje w nas książka.

Dlatego wszystkich Państwa zapraszamy do naszej książnicy w Rzgowie a także do filii w Sławsku na ucztę z książką albowiem jak twierdzi Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.