1608643223 przedszkoleE006W dniu 22 grudnia 2020 r. Wójt gminy Rzgów - Grzegorz Matuszak , Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie–Dorota Eltman wręczyli podziękowania oraz upominki książkowe wszystkim maluchom w nagrodę za prace plastyczne pn. „Nasza zaczarowana choinka”. Jednocześnie korzystając z okazji Wójt złożył wszystkim Dzieciom i Wychowawcom serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne.

Z uwagi na to, że gminna uroczystość bożonarodzeniowa – „Wigilia u Zofii Urbanowskiej” została odwołana świąteczny konkurs plastyczny, który zawsze towarzyszył temu wydarzeniu przybrał nieco inny charakter.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie tym razem zaprosiła najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerówki z Gminy Rzgów do wykonania zaczarowanej choinki pracy plastycznej o tematyce świątecznej.

Celem zadania było przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia , pobudzenie kreatywności dzieci i rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Dzieci odważnie odpowiedziały na zaproszenie. Pod kierunkiem Pań przedszkolanek wykonały przepiękne, kolorowo przyozdobione choinki, które niewątpliwie dostarczą widzom ciekawych inspiracji dekorowania świątecznego drzewka. Maluchy wykazały się pomysłowością wykorzystując różnorodne materiały i techniki.

Nagrody dla dzieci ufundował Wójt Gminy Rzgów – Grzegorz Matuszak oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za pięknie wykonane prace a także paniom przedszkolankom za współpracę.