Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

„Taniec otwiera w ludziach to co najpiękniejsze..."

Pod takim hasłem międzypokoleniowa grupa z gminy Rzgów, uczestnicy projektu Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów pn.: „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło" rozpoczęli cykl warsztatów tanecznych. O tym,że mali i duzi mieszkańcy gminy Rzgów potrafią się doskonale bawić łącząc przyjemne z pożytecznym wiemy nie od dziś. Za nimi bowiem zajęcia z choreoterapii, podczas których udowodnili, że z tańcem są za Pan brat.

Po doskonałym wprowadzeniu w świat muzyki, ruchu i niezwykłych emocji przyszedł w końcu czas na zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego. Pod okiem doświadczonego instruktora pana Zbigniewa Witkowiaka uczestnicy poznawali podstawy takich tańców jak: rock and roll, walc angielski i cha cha. Z uśmiechem na twarzach i niezwykłym zaangażowaniem oraz sumiennością mali i duzi mieszkańcy lokalnej wspólnoty wykonywali pokazywane kroki poszerzając taneczno-ruchowe horyzonty. Choć nie wszystko było łatwe to uczestnicy po raz kolejny udowodnili, że „trening czyni mistrza". Przed nimi ciąg dalszy tanecznej „przygody z przytupem", podczas której poznawać będą kolejne układy taneczne, w tym również te z ludową nutą w tle.

Projekt „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło" został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.