Miło nam poinformować iż Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie w 2017 r. pozyskała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017" w wysokości 12.750 zł. Wśród 862 aplikujących bibliotek z całej Polski nasza biblioteka znalazła się w gronie 133 szczęśliwców, którzy otrzymali dofinansowanie. Program realizowany jest przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Celem programu jest zapewnienie dostępu do technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017" jest piątą edycją programu, realizowanego od 2012 roku.

Dzięki wsparciu jakie otrzymują biblioteki mogą stać się one miejscami znoszącymi bariery poprzez umożliwienie bezpłatnego korzystania z nowoczesnych technologii wszystkim, bez względu na ich status materialny.

W ramach otrzymanego dofinansowania Biblioteka Publiczna w Rzgowie zakupiła sprzęt komputerowy ( w tym 4 laptopy oraz 2 tablety) wraz z oprogramowaniem systemowym i antywirusowym, drukarkę oraz akcesoria komputerowe.

Zakupiony sprzęt komputerowy niewątpliwie pozwoli bibliotece poszerzyć działalność edukacyjną w ramach, której będą prowadzone m.in. szkolenia komputerowe dla mieszkańców.