NARODOWE CZYTANIE W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W RZGOWIE

Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie, bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie oraz mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji

zainicjowanej przez pana prezydenta Bronisława Komorowskiego pt. NARODOWE CZYTANIE. Czytanie dzieł Aleksandra Fredry w bibliotece w Rzgowie rozpoczęto od przypomnienia najważniejszych faktów z życia i twórczości tego niezwykle ciekawego komediopisarza. Następnie gimnazjaliści przypomnieli najsłynniejsze fragmenty Zemsty, ale nie zabrakło również innych wspaniałych utworów hrabiego Fredry.  Zebrani na spotkaniu mieszkańcy gminy Rzgów czytali bajki, m.in. Pawła   i Gawła, Małpę  w kąpieli, Osiołkowi w żłobie..., a także liczne fraszki. Narodowe czytanie w Bibliotece Publicznej w Rzgowie zorganizowała pani Dorota Eltman we współpracy z członkami  Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz nauczycielami i uczniami Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie.

Do akcji „Narodowe Czytanie” włączyły się także dzieci z przedszkola „Gromadka Misia Uszatka” z panią wychowawczynią Katarzyną Sobczak.

Gościem specjalnym spotkania była pani Maria Wiatrowska, która czytała dzieciom znane wiersze i fraszki Aleksandra Fredry m.in. „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”, „Trzeba by” i inne.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Celem tej akcji była popularyzacja czytelnictwa i zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Galeria zdjęć.