NOC BIBLIOTEK

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie po raz pierwszy przystąpiła do IV wydania Ogólnopolskiej Akcji „Noc bibliotek”.

Głównym naszym założeniem była dobra zabawa z literaturą.

Zebrana grupa uczestników miała możliwość wziąć udział w takich zabawach jak: Jaka to melodia ?, I kto to mówi?, Kalambury oraz Karaoke. Nie zabrakło również wspólnego czytania. Każdy z zebranych otrzymał książkę, z której czytano po jednym zdaniu z wybranych stron. W ten sposób czytający stworzyli swoją własną, niesamowitą, wesołą historię. Wiele emocji wzbudziły także kalambury, gdzie seniorzywykazali się dużą kreatywnością. Przygotowano również wystawkę książek z „nocą w tytule”.

Każda zabawa nawiązywała do lektur. Czytane przez p. Marię Dąbrowską- członkinię Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie fragmenty dzieł wśród, których pojawiły się między innymi: „Wesele”, „Pan Wołodyjowski”, „Przedwiośnie”, „Nocei dnie”, nie sprawiały trudności zebranym uczestnikom w odgadnięciu bohaterów oraz wydarzeń. Świadczy to o tym, że wyżej wymienione tytuły seniorzy wciąż pamiętają ze szkolnych lat.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał zakładkę do książki promującą akcję.

Miłym zakończeniem było wspólne śpiewanie znanych melodii.

Mamy nadzieję, że wszystkie zabawy przygotowane przez panie bibliotekarki spodobały się przybyłym seniorom i do zobaczenia za rok.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w Akcji „ Noc Bibliotek”.

GBP w Rzgowie