Mieszkańcy leśnych gąszczy z wizytą w bibliotece

W dniu 07.05.2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie miała przyjemność gościć dr Tomasza Samojlika.
    Jak sam o sobie mówi za dnia jest naukowcem, badaczem Puszczy Białowieskiej, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Nocami natomiast człowiek tworzący komiksy i książki dla dzieci, w których główną rolę odgrywają zwierzęta i przyroda. Dowodem tego są stworzeni przez niego bohaterowie, wśród których znajdują się żuberek Pompik i cała jego żubrza rodzina, wilk Ambaras, wyderka Salwinka a także ryjówka malutka Dobrzyk.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie oraz dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej w Grabienicach wraz z opiekunami. Nasz gość połączył spotkanie autorskie z krótką lekcją biologii. Pan Tomasz w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadał o swoich książkach i etapach ich powstawania. Przedstawił głównych bohaterów swoich opowiadań-zwierzęta. Opowiedział również o Puszczy Białowiejskiej i swojej pracy naukowca. Spotkanie urozmaicił pokazem slajdów podczas, którego mieliśmy okazję zobaczyć żubra Pompika i innych mieszkańców leśnych gąszczy.
    Na zakończenie spotkania „posypała" się lawina pytań w stronę naszego gościa. Pan Tomasz starał się na wszystkie wyczerpująco odpowiadać.
    Na pamiątkę spotkania uczniowie zrobili sobie z Panem Tomaszem wspólne zdjęcie.

GBP w Rzgowie