Warsztaty choreo-rozwojowe

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

„Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło"-
Warsztaty choreo-rozwojowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie przystąpiła do kolejnego projektu w ramach współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów w Koninie. Tym razem jest to projekt taneczny pn. „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło", współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów w Koninie natomiast uczestnikami mieszkańcy Gminy Rzgów.

W ramach tego zadania w dniu 19.04.2018 r. odbyły się pierwsze warsztaty choreo-rozwojowe , które poprowadziła Pani Iwona Cichocka. Celem tego typu warsztatów jest przede wszystkim integracja międzypokoleniowa , otwarcie się na innych, nawiązanie nowych relacji. Poprzez ruch i rytm uczestnicy doznają poczucia swobody, nauczą się panować nad emocjami, rozładowywać napięcia, uzyskać harmonię ciała i umysłu. Podczas tych zajęć grupa zmierzyła się z wieloma zadaniami, których podstawą był taniec, między innymi taniec indywidualny pozwalający odszukać pozytywne, mocne cechy tancerzy, taniec z chustami fluorescencyjnymi i cyrkowymi poi. Nie zabrakło także ćwiczeń, zabaw tanecznych, improwizacji i zagadek.

Zakończeniem warsztatów był integracyjny, zespołowy taniec „Belgijka", który najbardziej spodobał się dzieciom a doskonały humor i uśmiech jaki towarzyszył tancerzom do końca był dowodem zadowolenia ze świetnie przeprowadzonych zajęć.