Konkurs pięknego czytania - 2018.04.05

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

„Niezwykła moc zwykłego czytania" - Konkurs pięknego czytania

W piękny, słoneczny czwartkowy poranek 5 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbył się konkurs „Pięknego Czytania". Celem tego konkursu była przede wszystkim promocja czytelnictwa jak również rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą, tworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas III Szkół Podstawowych z Gminy Rzgów.

W konkursie udział wzięło 26 uczestników, przyznano 8 nagród oraz 3 wyróżnienia.
W jury zasiedli emerytowani już nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, poloniści, mieszkanki naszej gminy:

p. Maria Dąbrowska- przewodnicząca
p. Anna Wasilewska
p. Zenona Osajda

Podczas obrad wszystkie Panie były zgodne co do wyboru zwycięzców.
Julianna Budzyńska- S.P. w Rzgowie

Martyna Goińska-S.P. w Sławsku
Maja Jarantowska- S.P. w Rzgowie
Paweł Wiatrowski- S.P. w Sławsku
Kacper Wanot- S.P. w Osieczy

Amelia Dudek- S.P. w Sławsku
Maja Kieliszkowska- S.P. w Grabienicach
Mateusz Mikołajczyk- S.P. w Rzgowie

Marcel Cybulski- S.P. w Rzgowie
Marta Kacprowicz- S.P. w Rzgowie
Martyna Skowrońska- S.P. w Sławsku

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, również pozostałe dzieci otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz nagrodę pocieszenia.

Pragniemy podziękować wszystkim dzieciom za udział w konkursie oraz wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Dziękujemy także Paniom z jury, które zechciały pełnić tę ważną i jakże odpowiedzialną funkcję oraz za poświęcony czas.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w pozostałych konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie.

GBP w Rzgowie