„Przyjechałem do ludzi
a oni jak ptaki-
unoszą
próbuję bezlotnie
jestem z ludźmi
jesienny liść pospolitego drzewa"
Kazimierz Burnat

 

Jesienne spotkanie z poezją

    Z okazji przypadającego 40 Międzynarodowego Listopada Poetyckiego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie zorganizowano wyjątkowe spotkanie. Było to połączenie poezji mówionej ze śpiewaną. Gościem specjalnym spotkania był pan Kazimierz Burnat – poeta, publicysta, tłumacz, dziennikarz, autor 13 tomów poetyckich min. „Przenikanie", „Cichnące", „Podniebienie niebios". Absolwent prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także organizację i zarządzanie oraz handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej. Wieloletni dyrektor w ZZSD „Polar" we Wrocławiu i spółkach prawa handlowego. Działacz na rzecz samorządu pracowniczego, spółdzielczości pracy dla niewidomych oraz sportu. Twórca harcerstwa dla młodzieży trudnej. Ponadto spadochroniarz oraz były żołnierz czerwonych beretów.

    Jego dewizy życiowe to: pamięć o zmarłych- źródłem długowieczności, czynienie dobra- droga do człowieczeństwa. Za swoje zasługi otrzymał wiele odznaczeń i medali.

    Poetyckie spotkanie Pan Burnat rozpoczął recytacją swoich wierszy. Szybko też nawiązał kontakt z seniorami i młodzieżą, której podczas rozmowy udzielił ważnych życiowych wskazówek. W jego stronę padło wiele ciekawych pytań odnoszących się do twórczości, życia jak i zasług autora. Nasz gość bardzo obszernie i wyczerpująco odpowiadał na zadawane pytania.

    Na zakończenie tej części spotkania każdy z uczestników miał możliwość zakupu tomiku wierszy wraz z autografem autora.

    Uzupełnieniem listopadowego wydarzenia był koncert pana Sławomira Pilarskiego z Goliny- gitarzysty, wokalisty, który zapoznał uczestników ze swoją pasją muzyczną i zaprezentował autorski repertuar. Artysta przywiązuje ogromną wagę do stworzenia właściwego klimatu i kontaktu z publicznością . Płynąca prosto z serca Pana Sławka muzyka potwierdziła , że kocha to co robi. Koncert poezji śpiewanej uświetnił biblioteczne wydarzenie i wpisał się jednocześnie w program drugiego spotkania z kulturą pn."Z kulturą za Pan brat", realizowanego pod kierunkiem i we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów w Koninie.

 

Link do filmu: http://wielkopolska.tv/rzgow-poetycki-listopad/

Galeria fotografii