„Letnie czytanki"

"Kto czyta książki, żyje podwójnie."
Umberto Eco

 

    Już po raz kolejny naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Majewską. Dzieci systematycznie uczestniczą w spotkaniach „Głośnego Czytania", których celem jest popularyzacja książki i czytelnictwa.

    Tym razem do czytania wybrano książkę pt. „Baba Blaga" Joanny Wachowiak. Wybór nie był przypadkowy, gdyż jakiś czas temu mieliśmy okazję gościć p. Joannę w rzgowskiej książnicy. Podczas czytania fragmentów pierwszoklasiści poznali historię Babci Żelki, kota Czarka a także papugi Szarloty . Książka oprócz magicznych ilustracji zawiera wiele humorystycznych akcentów, które przeniosły naszych słuchaczy wprost do chaty „czarownicy" i świata magii. Tradycyjnie po każdym przeczytanym fragmencie opowiadania dyrektor biblioteki p. Dorota Eltman zadawała pytania, na które dzieci odpowiadały śpiewająco.

    Po czytaniu nadeszła pora na rozrywkę. Nasi milusińscy poznali nowe zabawy tj. „Pająk i muchy" oraz „Klapsy". Ileż było przy tym śmiechu i radości.

    Na zakończenie spotkania każde dziecko wypożyczyło wybraną przez siebie książeczkę.

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie

Galeria fotografii