„Mama, mamusia, mateńka- wzruszające chwile w bibliotece"

 

„Jest jedna miłość, która nie liczy na
wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze

a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość
macierzyńska."

(Józef Ignacy Kraszewski)

 

    Dzień Matki to międzynarodowe święto, które jest wspaniałą okazją do tego, aby pokazać wszystkim Mamom, jak wielkim darzymy je szacunkiem i jak bardzo kochamy. W Polsce dzień ten obchodzony jest 26 maja. Tegoż dnia wszystkie dzieci wręczają swoim Mamom samodzielnie wykonane laurki, kwiatki oraz składają życzenia.

    W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie dzień ten stał się okazją do spotkania wszystkich Mam z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i nie tylko. Wzruszających chwil , emocji i wrażeń dostarczyły nam uczennice Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie , które wraz z opiekunami p. Anną Wróbel oraz p. Jolantą Ptak przygotowały „spotkanie z poezją i muzyką". Mieliśmy możliwość wysłuchać najpiękniejszych wierszy o naszych rodzicielkach i tekstów znanych, popularnych piosenek o matce. Występy sprawiły ,że święto to stało się niezwykle wyjątkowe i uroczyste o czym zaświadczą płynące po wielu twarzach łzy wzruszenia.
    Spotkanie odbyło się dokładnie w Dniu Matki 26 maja „pod chmurką" na tarasie za biblioteką. Wspaniałe nastroje przybyłych gości rozwiały nadchodzące deszczowe chmury i podczas spotkania towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.
    Życzenia dla wszystkich Matek , Niań i Opiekunek dzieci złożyła Dyrektor Biblioteki p. Dorota Eltman, do życzeń przyłączył się również p. Ireneusz Matecki- wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzgowie.
    Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie

Galeria fotografii.