Lekcja biologii w bibliotece? Czemu nie ?!

 

    W dniu 25.04.2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie miała przyjemność gościć po raz pierwszy dr Tomasza Samojlika.
    Za dnia naukowca, badacza Puszczy Białowieskiej, pracownika Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Nocami człowieka tworzącego komiksy i książki dla dzieci, w których główną rolę odgrywają zwierzęta i przyroda. Dowodem tego są stworzeni przez niego bohaterowie, wśród których znajdują się żuberek Pompik i żubr Żorż, wilk Ambaras, wyderka Salwinka a także ryjówka malutka Dobrzyk.


    W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy IV oraz V Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie.
    Spotkanie wyjątkowe gdyż połączone z lekcją biologii. Pan Tomasz w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiadał o swoich książkach i etapach ich powstawania. Przedstawił głównych bohaterów swoich opowiadań-zwierzęta. Opowiedział również o Puszczy Białowiejskiej i swojej pracy naukowca. Spotkanie urozmaicił pokazem slajdów podczas, którego mieliśmy okazję zobaczyć żubra Pompika i innych mieszkańców leśnych gąszczy.
    Po prezentacji Pana Samojlika „posypała się w jego stronę lawina pytań" . Dzieci zainteresowane jak również zaintrygowane książkami naszego gościa chciały odkryć jeszcze więcej tajemnic drzemiących w przyrodzie.
    Na zakończenie miłego spotkania dzieci zrobiły sobie z Panem Tomaszem pamiątkowe zdjęcie a autografy, które od niego dostały będą dla nich na pewno wspaniałą pamiątką.

 

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie

Galeria fotografii.