„Zimowa afera”

 

Z okazji zbliżających się Mikołajek  gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki  „Maska” z Krakowa.
Nasi goście zaprezentowali  naszym milusińskim spektakl pt. „Zimowa afera ktoś porwał renifera”. Na widowni zasiadły przedszkolaki z terenu gminy Rzgów.


Mali miłośnicy sztuki scenicznej bardzo żywiołowo reagowali na przebieg akcji a także aktywnie uczestniczyli w spektaklu, którego jednym z głównych bohaterów był bałwanek Kuleczka. Bałwanek Kuleczka chciałby, aby zima nigdy się nie skończyła. Pragnął zbadać, dlaczego już w marcu nadchodzi wiosna i zastanawiał się, jak można przedłużyć mroźny czas. Zaniepokojony faktem, że wkrótce mogą przyjść roztopy, opracowuje zaskakujący plan. Mimo tego, że detektyw Kuleczka jest bardzo sprytny, dzieci wkrótce wpadły na trop zimowej afery – że ktoś podszywa się pod Świętego Mikołaja!    Największe zaniepokojenie wzbudziło wśród dzieci zniknięcie dowodzącego zaprzęgiem -Renifera Kopytko. Istniała obawa, że prezenty nie dotrą  do dzieci na czas.
Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze.

 

Dorota Eltman
GBP  w Rzgowie

Galeria fotografii