Jest kimś bardzo ważnym, bliskim
czasami  niezastąpionym

Inwazja pluszaków na Publiczną Bibliotekę

W Światowy  Dzień Pluszowego Misia 25 listopada br. Biblioteka Publiczna  w Rzgowie gościła w swoich progach dzieci z klasy „O” i z oddziału przedszkolnego 3,4,5-latków ze Szkoły Podstawowej w Grabienicach wraz z wychowawcami p. Wiesławą Hetmańczyk     i p. Agnieszką Marcinkowską oraz stażystkę p. Natalię Nowak.

    Na wstępie miłego spotkania dzieci wysłuchały pogadanki na temat historii obchodów tego święta. Wzbogacone także wiedzą o pluszowych misiach kolejno przedstawiały przyniesione przez siebie pluszaki. Opowiedziały jak mają na imię i za co je kochają. Za to Panie głośno czytały fragmenty opowiadań i ciekawych książek, których bohaterami były małe niedźwiadki.

W kolejnym etapie dzieci popisały się swoimi umiejętnościami artystycznymi. Wykonały prace plastyczne,  śpiewały najbardziej znane misiowe piosenki. Wizyta przedszkolaków w naszej książnicy przebiegała w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

    Dzień Pluszowego Misia stał się okazją do promocji czytelnictwa, biblioteki a jednocześnie dobrej zabawy. Na pamiątkę tego dnia każde dziecko otrzymało kolorowego balonika z Misiem Uszatkiem i słodką niespodziankę przygotowaną przez panią bibliotekarkę –Darię Kałasę.

Dorota Eltman

Galeria fotografii.