Spotkanie z poezją.........

 

    Listopadowe spotkanie z poezją  miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Rzgowie 9 listopada br. , w ramach XXXIX Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Pora była przedpołudniowa a jednak zjawiła się spora grupa miłośników poezji. Tym razem gościliśmy prof. Nguyen Chi Thuata - poetę, tłumacza, językoznawcę, popularyzatora polskiej literatury w Wietnamie oraz wykładowcę UAM w Poznaniu.

 


    Egzotyczny gość opowiedział swoją historię- dlaczego to Polska jest Jego drugą ojczyzną a Poznań wybrał jako swoje miejsce na Ziemi. Pan Profesor czytał nam swoje wiersze, kilka przekładów wietnamskiej poezji oraz na prośbę słuchaczy wyrecytował śpiewnie wiersz w brzmieniu oryginalnym. Później odpowiadał na liczne zapytania dotyczące kultury i zwyczajów Jego dalekiej ojczyzny.

    Na zakończenie spotkania wójt gminy Rzgów p. Grzegorz Matuszak wręczył naszemu gościowi upominek związany z gminą Rzgów, natomiast Pan prof. Nguyen  podarował Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie oraz Panu Wójtowi swoje najnowsze tomiki wierszy opatrzone dedykacją.

    Spotkanie zakończono słodkim akcentem (kawa i ciasto, tradycyjnie już przygotowane przez przemiłe Panie pracujące w bibliotece, którą można nazwać lokalnym ośrodkiem kultury).

    Spotkanie było możliwe dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Koninie.

 

Dziękujemy- słuchacze UTW
z terenu gminy Rzgów

Galeria fotografii.