Głośne czytanie - 2016.06.21


 

„Miłe, zabawne, pouczające- czyli Głośne Czytanie w Bibliotece”

 

    Ostatnie już przed wakacyjne „Głośne Czytanie” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie odbyło się dnia 21.06.2016 r. Tym razem jako gościa specjalnego biblioteka zaprosiła p. Monikę Kowalczewską, która jest sołtysem wsi Bożatki a także radną gminy Rzgów. Bardzo cieszy nas zaangażowanie i chęć brania udziału w spotkaniach bibliotecznych dla dzieci osób pełniących jakże ważne funkcje w naszej gminie. „Głośne czytanie” odbyło się dzięki współpracy z p. Magdaleną Majewską, która przyszła do biblioteki ze swoimi podopiecznymi kl. III Szkoły Podstawowej w Rzgowie.


    Mimo początkowej tremy nasz gość spisał się na medal. Pani Monika z iście aktorskim talentem czytała wybrane fragmenty książek i wcielała się w różne postacie, wzbudzając zainteresowanie wśród słuchaczy. Na spotkanie zostały wybrane fragmenty książek Grzegorza Kasdepke, które w bibliotece cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników. Pojawiło się m.in. opowiadanie „Poszedłem czy poszłem” oraz „Ubierz czy nałóż”.  Czytanki, które były bardzo pouczające okazały się zarazem pewnym sprawdzianem dla trzecioklasistów. Po czytaniu nadeszła pora na zabawę. Dużym powodzeniem  na poprzednim spotkaniu cieszyły się kalambury, dlatego też panie bibliotekarki przystały na prośbę dzieciaków i kontynuowały tę zabawę. Wzięły w niej udział wszystkie dzieci i nie tylko, wsparte głośnym aplauzem panie również przyłączyły się do zabawy .  Zakończeniem zabawy był słodki upominek.

    Serdecznie dziękujemy p. Monice Kowalczewskiej, która pomimo swoich licznych obowiązków związanych z pełnionymi funkcjami przyjęła zaproszenie i wzięła udział w akcji „Głośnego Czytania”.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze po wakacyjne spotkanie.

Daria Kałasa
GBP w Rzgowie

Galeria zdjęć.

062976