Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Rzgów w powiecie konińskim (młodzież, osoby dorosłe i seniorów) do uczestnictwa w niezwykłym projekcie międzypokoleniowym „Międzypokoleniowo z kulturą na wesoło".
    Jego celem jest rozwijanie kompetencji kulturalnych, społecznych, osobistych oraz pobudzanie kreatywności i ekspresji kulturalnej lokalnej społeczności oraz stwarzanie przestrzeni do ich integracji z pozostałymi członkami małej ojczyzny na rzecz rozwoju i krzewienia lokalnej kultury.

Proponujemy Państwu udział w działaniach, które mają służyć temu aby zarówno osoby dorosłe, starsze i młodzież, mieli okazję ze sobą współpracować, oraz nabywać umiejętności, które niezależnie od wieku, pomogą aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalno-społecznym swojej małej ojczyzny.
    Wyłoniony w drodze rekrutacji 24-osobowy zespół uczestników (ok. 14 osób dorosłych, seniorów i ok. 10 reprezentantów młodego pokolenia) zaprosimy w pierwszym etapie do udziału w 2 warsztatach choreo-rozwojowych prowadzonych metodą choreoterapii. Krótka ale energetyczna i zaskakująca rozgrzewka w postaci tego rodzaju spotkań to bardzo pożyteczne „ożywienie" (na początku przygody z projektem), po którym uczestnicy nie będą mogli się doczekać kolejnych zadań i wspólnej pracy podczas zaplanowanych serii 12 zajęć tanecznych pn. „Na wesoło i z przytupem".
    Międzypokoleniowy zespół będzie nabywał okiem trenerów umiejętności taneczne zarówno z zakresu tańca ludowego jak i towarzyskiego. Taka ciekawa aranżacja zajęć zapewni sukces wspólnemu działaniu grupy i będzie gwarantem dobrej zabawy oraz satysfakcji artystycznych. Premierowy występ zespołu międzypokoleniowego, który zaprezentuje przygotowany pokaz tańca towarzyskiego oraz choreografię stanowiącą połączenie wybranych wielkopolskich tańców ludowych będzie miał miejsce podczas zorganizowanego w grudniu 2018 r. Festiwalu Kultury Lokalnej. Wydarzenie to zgromadzi również miejscowych artystów, twórców ludowych, którzy zapoznają mieszkańców i zaproszonych gości z własnym dorobkiem/repertuarem artystycznym.

Serdecznie zapraszamy do niezwykłej i niezapomnianej tanecznej przygody, pełnej wrażeń i emocji.
    Będzie moc, energia, która zaowocuje wspólnym dziełem, z którego mieszkańcy będą dumni.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 31 marca 2018 r.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z opiekunką grupy, która udzieli szczegółowych informacji o zasadach rekrutacji.

Dorota Eltman, tel. 510 844 882, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.